هتل کانیار

هتل کانیار

تلفن تماس: 01734230001-2

هتل کانیار در یکی از سرسبزترین مناطق کشور واقع در شمال در استان گلستان شهرستان علی آباد کتول واقع شده است. این هتل در مسیر اتوبان تهران- مشهد قرار دارد. هتل کانیار اولین هتل شهرستان بوده و در سال ۱۳۸۵ همزمان با سالروز فتح خرمشهر افتتاح گردید. این هتل 3 ستاره دارای 4000 متر زیربنا در سه طبقه و دارای طراحی و معماری کم نظیری بوده و خدمات مربوط به رستوران، تالارپذیرایی، اسلوفود، کافی شاپ و اقامت را برای هموطنان و گردشگران گرامی فراهم نموده است.

hgfh

استان گلستان یکی از استان های منحصر به فرد ایران می باشد که بزرگترین دریاچه جهان (خزر) با سواحل زیبای آن, شبه جزیره آشوراده, صحرای بزرگ ترکمن, دشتهای وسیع و جنگلها و آبشارهای فوق العاده زیبایی را در چهار گوشه خود جای داده است که بی گمان چشم هر بیننده ایی را به خود جلب می نماید.شهرستان علی آباد کتول به سبب موقعیت جغرافیایی در مرکزیت استان گلستان بوده و به همین خاطر نزدیکترین فاصله زمانی را با کلیه نقاط دیدنی استان گلستان را داراست.به علت داشتن چنین موقعیتی است که این شهرستان در کلیه فصول سال شاهد حضور گردشگران و مسافران داخلی و خارجی زیادی می باشد.

کانیار به معنی معدن عشق می باشد که این کلمه برگرفته از یک اصطلاح کردی است.هتل کانیار دارای امکاناتی از قبیل آسانسور, اینترنت پرسرعت ,سیستم اعلام حریق, برق اضطراری, ماهواره, پارکینگ اختصاصی, دوربین مدار بسته در پارکینگ برای استفاده در اتاق ها ,استخر روباز برای کودکان ,سیستم گرمایشی و سرمایشی مدرن ,پوشش بیمه ایی مناسب و سایر امکانات دیگر جهت رفاه بیشتر حال مراجعین محترم می باشد.

about--us

خط مشی کیفی ، ایمنی و بهداشتی

هتل کانیار  باهدف ارائه خدمات جهت تامین موادغذایی سالم، بهداشتی وباکیفیت مطلوب وموردنظرمشتریان درسال 1385 تاسیس شده است. این شرکت درراستای رعایت الزامات قانونی ومقررات مربوط به محصول(ازجمله الزامات ایمنی وبهداشت موادغذایی) و« ارتقاء سطح رضایت مشتریان وبهبودمستمرسطح کیفیت وبهداشت محصولات » خوداقدام به استقرارسیستم کیفیت، ایمنی وبهداشتی برمبنای « استانداردبین المللی ISO 9001:2008 » و «ISO 22000:2005 »  نموده است.

 لذا اصول ذیل رابه عنوان «خط مشی » خودپذیرفته است:

1- افزایش سطح رضایت مشتریان ازطریق شناسایی وبرآورده نمودن نیازهاوانتظارات آنان

2- بهبودمستمرسطح کیفیت ، ایمنی وبهداشت محصولات شرکت

3- رعایت اصول ایمنی وبهداشتی درجهت تولیدمحصولات سالم

4- آموزش مستمرواثربخش کارکنان درتمام سطوح سازمانی

5- تولیدمحصولات سالم وبهداشتی ازطریق شناسایی ، ارزیابی وکنترل مداوم مخاطرات وجلوگیری ازتولیدوارائه محصولات غیربهداشتی

مدیریت ارشد شرکت بادرک کامل مفاد این خط مشی دراجرای آن وایجادایمنی غذایی متعهدمی باشد وازدرک کامل مفادآن نیزازسوی یکایک اعضای شرکت ازجمله کارکنان وسهامداران اعتقاد راسخ داردوکلیه کارکنان نیزخودرامتعهد  به اجرای این خط مشی می دانند.

 policy  

پیام مدیر عامل 

« من هیچ تلاش و کوششی را برای بیشتر داشتن انجام نداده ام. »

من به عنوان یک بنده، همیشه و در همه حال به این فلسفه دقت نظر داشته ام که تمام نعمت ها ، از آن خداوند بوده و بنده می بایست شکرگزار باشم.

من هیچ تلاشی نکردم ، فقط کوشیدم راه را گم نکنم ، صداقت را با همنوع خود فراموش نکنم ، راستی و کردار درست را از سرلوحه کار خود رها نسازم.

من برای بیشتر داشتن هیچ تلاشی نکردم ، بنده بودم ...

هرچه دارم از لطف خالق یکتاست

سیدحسن حسینی

 manager